14.5.2019. 09:19 | 034 Portal IZVOR: PSZ/PAKRAČKI LIST PREGLEDA: 7214

Na Gradskom stadionu u Pakracu danas je održan 18. Olimpijski festival Dječjih vrtića Požeško - slavonske županije u organizaciji Požeškog športskog saveza i Sportske zajednice Grada Pakraca te pod pokroviteljstvom Grada Pakraca i Hrvatskog olimpijskog odbora.

Sudjelovalo 9 vrtića sa 10 natjecateljskih ekipa. To su DV Radost Požega, DV Kockica Lipik, DV Maslačak Pakrac, DV Požega (Cvjetna livada Požega i Rudinska), DV Velika, DV Svetog Leopolda Mandića Požega, DV Šareni svijet Požega, DV Kutjevo i DV Tratinčica Pleternica. Ove godine nije se natjecao samo DV Jakšić.

Festival su otvorili gradonačelnica Pakraca Anamarija Blažević, ravnateljica Dječjeg vrtića Maslačak Višnja Klobučar i glavni tajnik Požeškog športskog saveza Željko Mitrović.

Prvo mjesto u ukupnom poretku osvojio je Dječji vrtić Maslačak (Pakrac) sa  97 bodova. Drugo mjesto osvojio je Dječji vrtić Rudinska Požega koji je skupio 89 bodova, treće mjesto Dječji vrtić Radost (Požega) sa 68 bodova, a četvrto Dječji vrtić Svetog Leopolda Mandića sa 63 boda.

U malom nogometu kod dječaka prvo mjesto je osvojilo Maslačak koji je u finalu bio bolji od Kutjeva rezultatom 3:0. Kod djevojčica najuspješnije su kao i prošle godine bile igračice Rudinske koje su u finalu nakon izviđenja šesteraca svladale Radostukupnim rezultatom 5:4.

U štafeti 4x25 metara kod djevojčica prvo mjesto osvojila je Rudinska, drugo Svetog Leopolda Mandića, a treće Kutjevo. U štafeti 4x25 metara kod dječaka prvo mjesto osvojila je Radost, drugo Rudinska, a treće Velika.

U trčanju na 50 metara kod dječaka prvi je bio Lukas Gacik (Rudinska), drugi Dino Sažić (Maslačak), a treći Stjepan Đurić (Rudinska). U trčanju na 50 metara kod djevojčica prva je bila Nicole Marinović (Sv. Leopolda Mandića), druga Lara Slako (Kockica), a treća Gabrijela Lašak (Radost).

U skoku udalj kod dječaka prvi je bio Karlo Žunčić (Kockica), drugi  Luka Colosetti (Kockica), a treći Mihael Petričević (Šareni svijet). U skoku udalj kod djevojčica prva je bila Gita Gamauf (Kockica), druga Ana Bodolović (Radost), a treća Rahela Kukuruzović (Šareni svijet).

U bacanju loptice kod dječaka prvi je bio Jan Špiranec (Rudinska), drugi Marin Vilus (Velika), a treći Mate Brekalo (Cvjetna livada).U bacanju loptice kod djevojčica prva je bila Magdalena Vuković (Sv. Leopolda Mandića), druga Korina Majc (Maslačak), a trećaLorena Božić (Tratinčica).

Svi natjecatelji dobili su kape, majice, medalje i priznanja za sudjelovanje na početku Festivala. Pehare i medalje najuspješnijim pojedincima i ekipama na svečanom proglašenju uručila je pakračka gradonačelnica Anamarija Blažević.

TEKST: Požeški sportski savez

Tagovi: djeca, vrtići, olimpijada, pakrac